KALENDARZ WYDARZEŃ MARZEC 2023

Kalendarz wydarzeń

TERMIN

WYDARZENIE

INFORMACJE DODATKOWE

3marca

piątek

Koncert Lubuskiego Biura Koncertowego „O rycerzu i królowej Elfów”

Koncert z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” Lubuskie Biuro Koncertowe

godz. 14:15

Hol główny WPT

8marca

środa

Dzień Kobiet – wspaniałe kobiety, które zmieniły świat!

Wyjątkowe zajęcia w przedszkolu na których dzieci dowiedzą się o osiągnięciach i fascynujących przygodach nadzwyczajnych kobiet.

13marca

poniedziałek

Święto Królowej Nauk – Dzień MATEMATYKI

Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły potencjał. W tym dniu na przedszkolaki będą czekały wyjątkowe matematyczne wyzwania i zajęcia przygotowane przez nauczycieli grup.

21marca

wtorek

Konkurs plastyczno-techniczny „Wiosenne nakrycie głowy”

W domu szykujemy wiosenne wianki i inne nakrycia głowy które przynosimy do przedszkola we wtorek 21 marca na powitanie wiosny. Każdy kto weźmie udział w konkursie otrzyma drobny upominek.

21marca

wtorek

PRZEDSZKOLNY PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY


ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Tradycyjne, uroczyste powitanie wiosny przez przedszkolaków. Kwiatowa, kolorowa, wiosenna i roztańczona parada wokół budynków SIGMA I DELTA.


W dniu w którym powitamy wiosnę odbędą się też zajęcia o odmienności i tolerancji. Prosimy aby dzieci w tym dniu ubrały do przedszkola dwie różne skarpetki.

24marca

piątek

Zdrowe ząbki mam, bo o nie dbam! 🙂

Odwiedziny Pani Stomatolog (mama Hani z grupy Naukowców), która w przystępny i ciekawy sposób opowie nam o swoim zawodzie. Dzieci dowiedzą się, jak dbać o higienę jamy ustnej oraz w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby. Zaczynamy o godz. 10:30, zajęcia będą trwały ok 30 minut w każdej grupie 🙂

28marca

wtorek

II TURNIEJ SZACHOWY W TECHNOLUDKU

w wydarzeniu uczestniczą dzieci zapisane na szachy, start godz. 13:30

27-30marca

poniedziałek-czwartek

WIOSENNE PORZĄDKI – w salach i w ogrodzie

Coraz cieplejsze dni skłaniają nas do robienia porządków. W ostatnim tygodniu marca planujemy intensywne prace w ogrodzie, grabienie, sianie, sadzenie. Każda grupa utworzy własny dziennik hodowli roślin. W salach zrobimy przegląd zabawek i książek z których korzystamy.

31marca

piątek

 

WYCIECZKA DO TEATRU MUZYCZNEGO na spektakl „Hej, przygodo!”

Spektakl „Hej, przygodo!” pełen pięknej muzyki, wspólnej zabawy, tańca i śpiewu! Przeniesiemy się do morskiego świata Dobrych Piratów i dołączymy do zabawnej załogi! Odwiedzimy niezwykłe miejsca i poznamy prawdziwych piratów – dżentelmenów! Arrr!

Wyjazd z przedszkola godz. 9:00

Powrót ok. godz. 11:30