KALENDARZ WYDARZEŃ MAJ 2023

Kalendarz imprez
TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE

DODATKOWE

5maj

piątek

Podróż po Wielkiej Brytanii- Let’s See Great Britain! Dzieci w przedszkolu Technoludek uwielbiają odkrywać świat! Świetną okazją do nauki nowych angielskich słówek oraz utrwalenia informacji na temat Wielkiej Brytanii jest koronacja Karola III.
10maj

środa

 

 

35. Festiwal Śpiewających Przedszkolaków w CK Agora

 

Wyjazd grupy (składającej się z wybranych dzieci z grupy Naukowców i Wynalazców) reprezentującej nasze przedszkole na 35. Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków. Wszyscy trzymamy kciuki za naszych małych muzyków! 😊

To wyjątkowe, otwarte dla publiczności, muzyczne spotkanie utalentowanych dzieci w wieku przedszkolnym w Centrum Kultury Agora. Idea festiwalu pozbawiona jest elementu rywalizacji, a zwycięzcą i nagrodzonym jest każdy mały uczestnik.

12maj

piątek

 

 

KONCERT „Roztańczone smyczki i dumny baraban”

 

Koncert z cyklu „W Krainie Pani Muzyki” organizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe.

Godz. 14:15

22maj

poniedziałek

ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ

Poszukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania:

– Czy pszczoły żądlą dla zabawy lub ze złośliwości?

– Czy pszczoła może użądlić wiele razy?

– Co dzieje się z pszczołą kiedy użądli?

– Co pszczoły zbierają w kwiatach i w jakim celu?

– Jak powinno wyglądać poidełko dla pszczół?

Dzieci będą miały okazję spróbować miodu, obejrzeć i przymierzyć strój pszczelarza, poznać budowę ula, poobserwować przez lupę pyłek kwiatowy, przekonać się do czego służą ramki w ulu i z czego są zrobione, poczuć zapach prawdziwego, pszczelego wosku oraz smak miodu.

 

 

23 maj

wtorek

WYCIECZKA – ARBORETUM LEŚNE im. Prof. S. Białoboka w Stradomii (SYCÓW) Wyjazd o godz. 7:45, powrót ok. 12:30-13:00
25maj

czwartek

POCZĄTKI PAŃSTWA POLSKIEGO – żywa lekcja historii Do przedszkola przybędą dawni Słowianie w strojach z epoki wraz z rekwizytami (repliki strojów, uzbrojenia, przedmiotów użytku codziennego). Podczas prezentacji animatorzy poprzez zabawę/interakcję, przybliżą dzieciom sylwetki dwóch pierwszych władców, łącznie z koronacją. Zaprezentują również stroje, przedmioty z omawianej epoki, a także omówią czym na co dzień zajmowali się Słowianie. Istotnym punktem zajęć będzie inscenizacja bitwy pod Cedynią na wesoło, łącznie z nauką pierwszej historycznej daty.

godz. 10:30

26maj

piątek

DZIEŃ MAMY I TATY W tym dniu każdy rodzic otrzyma od dzieci upominek. Przedszkolaki przygotowały też niespodziankę  dla rodziców która zostanie zaprezentowana 2 czerwca 😊
26maj

piątek

(data jest uzależniona od pogody, będziemy ją aktualizować)

WYCIECZKA – REJS STATKIEM PO ODRZE Szczegółowe informacje zostaną wysłane mailowo.
30maj

wtorek

SPRINTEM DO MARATONU

IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Mini maraton przedszkolaków zaczynamy o godz. 10:00

Celem wydarzenia jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz kształtowanie u przedszkolaków nawyku podejmowania aktywności fizycznej w dorosłym życiu.

 

2czerwca

piątek

FESTYN

RODZINNY

Wielka impreza przygotowana dla wszystkich dzieci i rodziców!

Festyn zaczynamy już od godz. 14:00 na przedszkolnym placu zabaw. Czeka nas mnóstwo atrakcji!

Zapraszamy serdecznie!

UWAGA DODATKOWA WYCIECZKA

W MAJU:

24 maj

środa

 

ZAMEK KSIĄŻĘCY W OLEŚNICY

UWAGA – BARDZO PROSIMY PRZEBRAĆ w tym dniu dzieci w rycerzy/wojowniczki/księżniczki/królewiczów mamy zaplanowany taniec w sali balowej i zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Wyjazd z przedszkola o 7:40 (śniadanie i zupa zostaną przygotowane przez catering w formie suchego prowiantu na wycieczkę), powrót ok. 12:30-13:00