KALENDARZ WYDARZEŃ LISTOPAD 2023

Kalendarz imprez
TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE DODATKOWE
610 listopada

poniedziałek-piątek

TEMAT TYGODNIA: NASZA PIĘKNA POLSKA Jak wygląda godło Polski? Co symbolizuje czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na zajęciach przygotowanych przez nauczycieli będziemy kształtować miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, poznamy symbole narodowe i ważne wydarzenia

z historii Polski. Odpowiemy sobie

na pytanie kto jest patriotą? Kto może nim być? Co to znaczy kochać ojczyznę? Nauczymy się wskazywać na mapie Polski ważne miejsca dla naszego kraju, poznamy piękno naszej przyrody.

7

listopada

wtorek

Warsztaty plastyczne w Café Równik – grupa I Odkrywcy Cafe Równik przy Jedności Narodowej we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe. To tutaj od 2018 r. działa klubokawiarnia, która zatrudnia osoby z niepełnosprawnością.

Pani Małgorzata Dynowska i Karolina Kacaper, które we WPT – Wrocławski Park Technologiczny, firmie odpowiedzialnej społecznie, zajmują się aktywizacją osób z niepełnosprawnościami i integracją społeczną, zaprosiły nasze przedszkolaki na warsztaty integracyjno-edukacyjne o „Pani Jesieni”. Ideą edukacji integracyjnej jest wychowanie dzieci z poszanowaniem osób niepełnosprawnych równym innym członkom społeczeństwa.

 

Wyjazd z przedszkola – godz. 9:00

Powrót – godz. 11:00

 

 

8

 listopada

środa

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania – akcja Śniadanie Daje MOC! W tym dniu przynosimy ulubione produkty z domu i sami szykujemy swoje śniadanie w przedszkolu. Dzieci podczas biesiadowania będą uczyły się zasad zdrowego odżywiania 😊 Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”) został zainicjowany w 2007 roku przez Komisarza Unii Europejskiej i Euro- Toques- organizację zrzeszającą szefów kuchni. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.
9

listopada

czwartek

Warsztaty plastyczne w Café Równik – grupa II Naukowcy

Warsztaty integracyjno-edukacyjne o „Pani Jesieni”. Ideą edukacji integracyjnej jest wychowanie dzieci z poszanowaniem osób niepełnosprawnych równym innym członkom społeczeństwa.

 

Wyjazd z przedszkola – godz. 9:00

Powrót – godz. 11:00

 

10

listopada

piątek

DZIEŃ JEŻA

Tego dnia w przedszkolu czeka mnóstwo jeżowych atrakcji – uczących dzieci wrażliwości wobec zwierząt. Naszym celem jest uświadomić przedszkolakom jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.
13

listopada

poniedziałek

LUBUSKIE BIURO KONCERTOWE ZAPRASZA:

„Baśń o 12 miesiącach”

Historia oparta na baśni „O dwunastu miesiącach” – ilustrowana muzyką graną na flecie poprzecznym, fagocie i pianinie elektrycznym.

godz. 14:30

 

 

 

14

listopada

wtorek

ATM Scena na Bielanach:
KRÓLESTWO PLASTIKU

Królestwem Plastiku rządzi król Plastik ze swoją żoną królową Folią. Marzą o władzy absolutnej, chcą zalać plastikiem cały świat. Tymczasem na obrzeżach królestwa Freak walczy z plastikowymi śmieciami – jest ich za dużo i ciągle pojawiają się nowe. Jedynym ratunkiem jest recycling, ale król Plastik nie chce o tym słyszeć. Czy Freakowi uda się ochronić królestwo przed nadmiarem plastiku? W jaki sposób można przerobić plastikowe śmieci? I jak my, widzowie, możemy zadbać o naszą planetę?

Wyjazd z przedszkola: 10:10

Rozpoczęcie spektaklu: 11:00

Zakończenie spektaklu: 12:00

Powrót do przedszkola ok. godz. 12:40

 

21

listopada

wtorek

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

 

Z okazji Dnia Życzliwości, dobrych uczynków

i pozytywnych emocji – dowiemy się gdzie mieszka życzliwość, stworzymy łańcuch przyjaźni, wykonamy też „serce dla przyjaciela” które będzie można symbolicznie wręczyć koleżance lub koledze.

24

listopada

piątek

KONKURS RECYTATORSKI WIERSZE ZNANE I LUBIANE Celem konkursu jest rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Regulamin konkursu zostanie wysłany mailowo.
28

listopada

wtorek

Wycieczka:

 Dzień Otwarty Akademii Wojsk Lądowych

Pokazy sprzętu wojskowego, musztry paradnej, zwiedzanie Akademii Wojsk Lądowych, tor przeszkód dla najmłodszych oraz wiele innych atrakcji 😉

Czekamy na potwierdzenie godzin wyjazdu i powrotu do przedszkola, zostaną wysłane w wiadomości email.

30

listopada

czwartek

ANDRZEJKI Tradycyjne zabawy Andrzejkowe przygotowane przez nauczycielki

w grupach.

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszą konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabraknie również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” itp.