KALENDARZ PAŹDZIERNIK 2022

Kalendarz wydarzeń
TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE DODATKOWE

3 października

poniedziałek

 

  Dzień MUZYKI

W tym dniu nasze przedszkolaki przeniosą się do krainy dźwięków aby wspólnie bawić się muzyką.   Na dzieci czeka wiele muzycznych zagadek i niespodzianek.

7 października

piątek

GR I ODKRYWCY

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego KRUCZYNA w Pęgowie

 

Gospodarstwo położone w Pęgowie, w sąsiedztwie malowniczego lasu, należy do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.  Pobyt w gospodarstwie ma typową sielską atmosferę, urozmaiconą kontaktem ze zwierzętami, spacerem po lesie oraz warsztatami z rękodzieła.

8:30 – wyjazd z przedszkola

Ok 12:00 – planowany powrót do przedszkola

Prosimy zaopatrzyć dzieci w plecaczki z wodą, do plecaczków proszę zapakować zdrowy prowiant.

 

 

 

7 października

piątek

 

GR II NAUKOWCY

GR III WYNALAZCY

Wycieczka do Gospody 8 RYB w Rudzie Sułowskiej

 

Wyjazd z przedszkola

o godz. 7:30

Wracamy ok. godz. 14:00.

 

Przed nami wycieczka krajoznawcza połączona ze spacerem i obserwacjami ornitologicznymi. Zaplanowaliśmy też ognisko z kiełbaskami.

Prosimy zaopatrzyć dzieci w plecaczki z wodą, do plecaczków proszę zapakować zdrowy prowiant. Przydadzą się też lornetki jeśli ktoś taką posiada może zapakować i zabrać ze sobą na wycieczkę 😊

 

7 października

piątek

KONCERT LUBUSKIE BIURO KONCERTOWE ZAPRASZA:

„Tam gdzie chodzą fioletowe krowy”

Opowieść muzyczna zatytułowana „Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy”. Poznamy historię o królu, olbrzymach i skrzatach. Muzycy pokażą nam wiele nowych instrumentów i zapoznamy się z kulturą Tyrolu.

Godz. 14:15

10 października

poniedziałek

Dzień Drzewa

Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu tego dnia odbędą się zajęcia związane z tematyką drzew, poznamy budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody, a także etapy wzrastania drzewa.

11 października

wtorek

 

Dzień Poczty Polskiej

 

Dzieci listy piszą… do rodziców 🙂

Poznamy zawód listonosza oraz innych pracowników poczty, dowiemy się jak adresować listy, będziemy projektować własny znaczek pocztowy. Przygotujemy listy do rodziców, które doręczy do domu prawdziwy listonosz 🙂

14 października

piątek

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

„Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” – przedstawienie teatralne przygotowane przez nauczycieli dla dzieci

Wielkie święto zarówno wszystkich pracowników przedszkola jak i dzieci.  W tym wyjątkowym dniu kadra przedszkola przygotowała dla naszych milusińskich przedstawienie teatralne.

20 października

czwartek

 

Ogólnopolski Charytatywny Dzień w Piżamach na ratunek Dzieciom  z Chorobą Nowotworową

„Obudź w Sobie Anioła”

 

Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci. W tym dniu przychodzimy do przedszkola przebrani w piżamy, a przed wejściem zbieramy do puszki symboliczne piątaki, uzbieraną kwotę przekażemy Fundacji „Gdy liczy się czas”. W ramach Dnia Piżamy zrealizujemy materiały edukacyjne przygotowane przez Fundację.

28 października

piątek

Konkurs plastyczno-techniczny „Wesołe Dynie”

Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców na wspólnie wykonaną, pomysłową i wesołą dynię. Dynie przynosimy do przedszkola w dniu 28.10.2022.

Rozstrzygnięcie konkursu 28.10.2022

Szczegółowy regulamin konkursu zostanie wysłany mailowo.

28 października

piątek

 

 

Święto Dyni

Bal Jesienny

 

 

Scenariusze zajęć przygotowane przez nauczycielki. Jesienny bal dla dzieci. Zabawy, warsztaty plastyczne. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wesołe Dynie”. W tym dniu przebrania obowiązkowe 😊