KALENDARZ LISTOPAD 2022

Kalendarz wydarzeń
TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE DODATKOWE

3 listopada

czwartek

LUBUSKIE BIURO KONCERTOWE ZAPRASZA:

„Muzyczna ciuchcia, czyli jak muzyka opowiada”

… Nagle gwizd! Nagle świst! Para buch! Koła w ruch!…”Motywem przewodnim koncertu będzie muzyka, rytm i słowa wiersza Juliana Tuwima które będą towarzyszyć dzieciom w tej wesołej podróży godz. 14:15

710 listopada

poniedziałek-czwartek

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

TYDZIEŃ MAŁEGO PATRIOTY

Jak wygląda godło Polski? Co symbolizuje czerwień i biel? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na zajęciach przygotowanych przez nauczycieli będziemy kształtować miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, poznamy symbole narodowe i ważne wydarzeniaz historii Polski. Odpowiemy sobiena pytanie kto jest patriotą? Kto może nim być? Co to znaczy kochać ojczyznę? Nauczymy się wskazywać na mapie Polski ważne miejsca dla naszego kraju, poznamy piękno naszej przyrody.

8 listopada

wtorek

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

– akcja Śniadanie Daje MOC!

W tym dniu przynosimy ulubione produkty z domu i sami szykujemy swoje śniadanie w przedszkolu. Dzieci podczas biesiadowania będą uczyły się zasad zdrowego odżywiania 😊

10 listopada

czwartek

KONKURS PLASTYCZNY

– PEJZAŻE POLSKI

Tematem przewodnim konkursu jest pejzaż przedstawiający krajobraz z różnych zakątków Polski. Prace plastyczne przynosimy do przedszkola 10 listopada 😊

10 listopada

czwartek

Przedstawienie

z okazji 11 listopada przygotowane przez grupę Naukowców

ꟷꟷꟷꟷ

SZKOŁA DO HYMNU 2022  – AKCJA OGÓLNOPOLSKA

 

Przedstawienie zaplanowane na godz.10:30Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to czwartek, 10 listopada.

14 listopada

poniedziałek

 

DZIEŃ JEŻA

Tego dnia w przedszkolu czeka mnóstwo jeżowych atrakcji – uczących dzieci wrażliwości wobec zwierząt. Naszym celem jest uświadomić przedszkolakom jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.

 

21 listopada

poniedziałek

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Z okazji Dnia Życzliwości, dobrych uczynków i pozytywnych emocji – dowiemy się gdzie mieszka życzliwość, stworzymy łańcuch przyjaźni, wykonamy też „serce dla przyjaciela” które będzie można symbolicznie wręczyć koleżance lub koledze.
 

25 listopada

piątek

 

 

WYCIECZKA NA LOTNISKO

czekamy na potwierdzenie terminu

 

Zwiedzanie Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika. Szczegóły dotyczące wycieczki zostaną wysłane mailowo.

30 listopada

środa

ANDRZEJKI

Tradycyjne zabawy Andrzejkowe przygotowane przez nauczycielki w grupach.W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszą konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabraknie również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” itp.
 

2 grudnia

piątek

 

KONKURS RECYTATORSKI „WIERSZE ZNANE I LUBIANE”

Celem konkursu jest rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Regulamin konkursu zostanie wysłany mailowo.