KALENDARIUM NA LISTOPAD 2020

Kalendarz imprez
TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE DODATKOWE
9-13 listopada Kto Ty jesteś? POLAK MAŁY! – Tydzień Małego Patrioty Zajęcia tematyczne przygotowane przez nauczycielki w grupach.
16-20

listopada

TYDZIEŃ POSTACI

Z BAJEK

W tym magicznym tygodniu przeniesiemy się do krainy baśni. Do przedszkola będą przychodzić krasnoludki, super-bohaterowie, księżniczki, rycerze, kowboje i  wiele innych bajkowych postaci (przez cały tydzień można przebierać się za ulubione postaci z bajek J). Nasze kochane nauczycielki przygotują dla dzieci wiele atrakcji i zajęć tematycznych. Będziemy bawić się w teatr, tańczyć, śpiewać, wysłuchiwać ulubionych powieści i rozmawiać na ważne tematy ponieważ bajki pozwalają nam poruszyć tematy dotyczące wartości i uczuć. To będzie dla nas bardzo twórczy tydzień J
23 listopada Dzień Życzliwości 🙂

 

Dzień życzliwości będziemy obchodzić w tym roku w sobotę, ale takiego święta nie można pominąć w naszym przedszkolnym kalendarzu. Z okazji Dnia Życzliwości, dobrych uczynków i pozytywnych emocji nasze przedszkolaki poznają historię Królewny Gburki i Wróżki Życzliwki.

Dowiemy się gdzie mieszka życzliwość, stworzymy łańcuch przyjaźni, wykonamy też „serce dla przyjaciela” które będzie można symbolicznie wręczyć koleżance lub koledze.

25 listopada Dzień Pluszowego Misia

 

Tradycją było przynoszenie przez dzieci swoich pluszowych misiów z domu, niestety w tym roku nie możemy przynieść własnego misia, ale postaramy się godnie świętować jego dzień J Poznamy historię powstania maskotki. Będziemy uczyć się wierszyków o misiach, bawić przy misiowych piosenkach. Dzień zaczniemy od gimnastyki ze słynnym Kubusiem Puchatkiem Planujemy też degustację miodku.
27 listopada Przedszkolny konkurs recytatorski

„W krainie wierszy Jana Brzechwy”

Celem konkursu jest rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności oraz popularyzacja literatury dziecięcej. Regulamin konkursu zostanie wysłany mailowo.
30 listopada Zabawa Andrzejkowa Tradycyjne wróżby Andrzejkowe przygotowane przez nauczycielki w grupach.