KALENDARZ GRUDZIEŃ 2022

Kalendarz imprez

3. KALENDARZ WYDARZEŃ GRUDZIEŃ 2022 

 

TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE DODATKOWE
2

grudnia

piątek

KONKURS RECYTATORSKI „Wiersze znane i lubiane” Celem konkursu jest rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności oraz popularyzacja literatury dziecięcej.

godz. 10:00

2

grudnia

piątek

Lubuskie Biuro Koncertowe zaprasza na KONCERT „Z wizytą w kubańskiej wiosce” Koncert dla przedszkolaków.

godz. 14:30

 

6

grudnia

wtorek

 

MIKOŁAJKI Z FUNDACJĄ PRO MATHEMATICA

 

 

W tym roku świętujemy Mikołajki przez dwa dni 😊 6 grudnia przedszkolaków odwiedzi pisarka Pani Jolanta Maj, autorka książki „Pewne przygody małego Sfajdka”. Pani Jolanta opowie o pracy pisarza, kim jest główny bohater – Sfajdek? Jak napisać książkę? Każdy przedszkolak otrzyma w prezencie od Fundacji Pro Mathematica I tom książki o przygodach Sfajdka wraz z autografem autorki.
 

 

 

7

grudnia

środa

WYCIECZKA NA JARMARK BOŻONARODZENIOWY – WIZYTA W REZYDENCJI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA Drugi dzień świętowania Mikołajek to wspaniała wycieczka na Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy! Wędrując pomiędzy kolorowymi budkami odnajdziemy rezydencję Święto Mikołaja, w której czekać na nas będzie mnóstwo atrakcji!

miejsce: Restauracja Dwór Polski, ul. Plac Solny 16,
-czas trwania około 2 godzin
-warsztaty świąteczne dla dzieci
-spektakl pt. „Masza i Niedźwiedź ratują Świętego Mikołaja”
-koncert kolęd i świątecznych piosenek
-poczta mikołajkowa
-certyfikat Honorowego Gościa Rezydencja Świętego Mikołaja
-zabawy z Elfami na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu
-sesja zdjęciowa ze Świętym Mikołajem

Wyjazd z przedszkola o godz. 8:10

 

16

grudnia

piątek

Świąteczne spotkanie grupy I – Odkrywcy  

Spotkanie świąteczne dla dzieci i rodziców

z grupy I.

godz. 15:30 (HOL GŁÓWNY WPT)

 

19

grudnia

poniedziałek

Świąteczne spotkanie grupy III – Wynalazcy  

Spotkanie świąteczne dla dzieci i rodziców

z grupy III.

godz. 15:30 (HOL GŁÓWNY WPT)

 

20

grudnia

wtorek

Świąteczne spotkanie grupy II – Naukowcy Spotkanie świąteczne dla dzieci i rodziców

z grupy II.

godz. 15:30 (Sala konferencyjna vis-a-vis przedszkola)

 

21

grudnia

środa

DZIECI – DZIECIOM JASEŁKA NA WESOŁO  😊 JASEŁKA przygotowane przez grupę Wynalazców dla dzieci z młodszych grup 😊 W tym dniu obowiązuje w przedszkolu strój nawiązujący do świąt, można ubrać czapkę Mikołaja, śmieszną opaskę na głowę, sweterek z np. bałwankiem itp.

Godz. 10:00

21

grudnia

środa

KONCERT KOLĘD i KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY Zapraszamy wszystkich rodziców na wyjątkowy koncert przygotowany przez Pana Marka Strońskiego – nauczyciela muzyki. Na koncercie wystąpią dzieci ze Szkoły Muzycznej, absolwenci naszego przedszkola, a także nasze przedszkolaki. Koncertowi towarzyszyć będzie Kiermasz Bożonarodzeniowy.

Godz. 15:00, HOL GŁÓWNY WPT

22

grudnia

czwartek

Spotkanie przy wigilijnym stole Tradycyjnie zasiądziemy w przedszkolu do wspólnego biesiadowania przy barszczyku i pierożkach 😊

Godz. 11:00