KALENDARIUM NA STYCZEŃ 2021

Kalendarz imprez
TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE DODATKOWE
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12stycznia

KINO SFERYCZNE Za pomocą systemu sferycznej projekcji w środku kopuły tworzy się niesamowity obraz. Prezentujemy sferyczny 360° obszar panoramiczny. Nasze przedszkolaki będą oglądały film:

 Żabki – „MAŁE ABC” – Seria trzech mini-odcinków: „światło”, „chmury” i „meteoryty” w lekki i prosty sposób odpowie na część z milionów pytań dziecka, pomoże w procesie edukacyjnym a co najważniejsze dostarczy wspaniałej zabawy.

Biedronki i Pszczółki „TAJEMNICE DRZEW” –Każdy z nas wie, że drzewa są niezbędne by chronić różnorodność biologiczną oraz podtrzymywać życie na planecie, jednak DLACZEGO tak jest? Co wiemy o fotosyntezie, zmianach tlenu i strukturze drzew od korzeni do liści? Jak drzewa otrzymują energię słoneczną? Dlaczego rosną? W jaki sposób, wbrew grawitacji, woda przedostaje się od korzeni do liści na wierzchołkach drzew? Na te oraz inne pytania odpowiedzą bohaterowie filmu: dociekliwa i miła biedronka Dolores oraz wyjątkowy świetlik Mike. Razem z nimi widzowie wyruszą w podróż do cudownego świata przyrody, by odkryć największe tajemnice drzew!

 

Zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej:
– NIE łączymy grup- na pokaz wchodzi 1 grupa (która przebywa razem podczas zajęć),
– wietrzymy kopułę po każdym seansie,
– po każdym pokazie robimy dezynfekcję kopuły (wejście, maty), aby bezpiecznie mogła wejść kolejna klasa/grupa,
– operator kina używa maski ochronnej.

Seanse rozpoczynają się od godz. 9:30 w Holu głównym WPT DELTA.

18stycznia Dzień Kubusia Puchatka 18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” A.A.Milne, które napisał dla swojego synka Krzysia. Wizerunek amatora miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko. Ukochany przez miliony dzieci na całym świecie pluszowy miś, zwany jest misiem o bardzo małym rozumku, zamieszkałym w Stumilowym Lesie. Z tej okazji na naszych przedszkolaków czeka wiele tematycznych zagadek, quizów, zabaw plastycznych i Kubusiowych gier oraz ćwiczeń… gimnastycznych.
19stycznia Warsztaty ceramiczne

 MALUMIKOWE zajęcia dla przedszkolaków

Pracownia zapewni nam wiele szablonów,  form, technik oraz narzędzi do malowania. Nie trzeba być Picassem, aby stworzyć coś niesamowitego.

Wszystkie arcydzieła zostaną wypalone i po tygodniu gotowe do zabrania ze sobą do domu. Ceramika Malumiki jest bezpieczna do picia, jedzenia oraz do mycia w zmywarce. Nie zaleca się jednak używania w mikrofalówce lub piekarniku.

22stycznia DZIEŃ BABCI I DZIADKA Niespodzianka przygotowana przez przedszkolaków dla dziadków. Szczegóły  nauczyciele podadzą mailowo.
29stycznia BAL KARNAWAŁOWY Zabawa karnawałowa w przedszkolu, wspólne tańce, śpiewy, zabawy. Imprezę poprowadzą nauczycielki. W tym roku nie będziemy wspólnie bawić się w holu. Bal odbędzie się w Sali każdej z grup.

Przebranie obowiązkowe!