KALENDARIUM NA LUTY 2021

Kalendarz imprez
TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE DODATKOWE
1-5lutego Ogólnopolski konkurs na genialnego 5 latka i genialnego 6 latka Nasze Biedronki i Pszczółki biorą udział w ogólnopolskim konkursie w którym wygrywają wszyscy, bo jak głosi stare indiańskie przysłowie – „Dzieciaki są genialne!” 😀

 

 

Organizatorem konkursu jest wydawnictwo SYNAPSA. Szczegóły zostały wysłane rodzicom mailowo.

 

 

 

1-5lutego

PODRÓŻ DOOKOŁA

ŚWIATA – TYDZIEŃ KONTYNENTÓW

W przedszkolu wszystko jest możliwe, więc uprzedzamy Państwa, że każdego dnia wybieramy się w daleką podróż do odległych krajów. Polecimy tam samolotem, pojedziemy pociągiem, a jak trzeba to i na tratwie dopłyniemy.

1.02 – AFRYKA

2.02 – AMERYKA POŁUDNIOWA, AMERYKA PÓŁNOCNA

3.02 – ANTARKTYDA

4.02 – AUSTRALIA, AZJA

5.02 – EUROPA

Zajęcia przygotowane przez nauczycieli w grupach

5lutego

 

DZIEŃ PIZZY! Światowy Dzień Pizzy – to świetna okazja by nasze przedszkolaki poznały jakie państwo jest królestwem pizzy? Od kogo pochodzi nazwa Margherita? Jakie były podstawowe składniki pizzy i co symbolizowały? Każdy przedszkolak skomponuje własną pizzę ze składników przyniesionych z domu, którą będzie mógł po upieczeniu posmakować.
 

12lutego

 

Walentynki

Wspólna zabawa w przedszkolu! Walentynowy wyścig serduszek. Poczta Walentynowa. Układanie mandali z serc.  W tym dniu ubieramy się w kolorze czerwonym.
 

 

 

 

 

 

 

16lutego

Żywa lekcja historii – spektakl historyczny o charakterze edukacyjnym Warsztaty przygotowane przez Toruńską agencję widowisk historycznych ARKONA. Warsztaty będą nawiązywać do początków państwa polskiego. Do przedszkola przybywają animatorzy w strojach z epoki wraz z rekwizytami (repliki strojów, uzbrojenia, przedmiotów użytku codziennego dawnych Słowian). Podczas prezentacji animatorzy poprzez zabawę/interakcję, przybliżą dzieciom sylwetki dwóch pierwszych władców, łącznie z koronacją. Zaprezentują również stroje, przedmioty z omawianej epoki, a także omówią czym na co dzień zajmowali się Słowianie. Istotnym punktem zajęć będzie inscenizacja bitwy pod Cedynią na wesoło, łącznie z nauką pierwszej historycznej daty.

Zajęcia poprowadzone są przez profesjonalnych animatorów, z wieloletnim stażem, w sposób łagodny i zabawny z zachowaniem wymogów sanitarnych.
9:00-9:30 gr. I (30 min)
9:30-10:30 gr. II (1h)
10:30-11:30 gr. III (1h
)

18lutego Dzień kota W tym dniu każdy kto przyjdzie do przedszkola przebrany za kotka otrzyma od Pań z grupy milutki upominek. Na dzieci czekają gry i zabawy tematyczne. Zachęcamy też do przynoszenia zdjęć swoich pupilów.
do 26lutego Konkurs plastyczny „Mój ulubiony DINOZAUR” Prace przestrzenne wykonane wspólnie z rodzicami w domu przynosimy do przedszkola 26 lutego. Każda grupa z przyniesionych prac zrobi własną makietę edukacyjną „Świat dinozaurów”. W tym konkursie wszyscy uczestnicy wygrywają i każdy otrzymuje DYPLOM!
26lutego DZIEŃ DINOZAURRrrA W dzień dinozaura zaplanowaliśmy wiele atrakcji, będziemy oglądać filmik edukacyjny o dinozaurach, dowiemy się wielu ciekawostek o życiu tych wielkich gadów: jak się wylegały, kiedy żyły, jak powstawały, jak wyginęły, czym się żywiły, jakie są ich gatunki i rodzaje. Poznamy prace paleontologów, dzięki którym możemy teraz dowiedzieć się jak wyglądały dinozaury i obejrzeć ich szkielety w muzeach. Każda grupa przygotuje makietę edukacyjną która będzie częścią wystawy dinozaurów wykonanych przez dzieci z rodzicami w domu.

Planujemy też stworzyć zupełnie nieznane dotychczas gatunki: Żabkozaura, Biedronkozaura i Pszczółkozaura.