KALENDARIUM NA KWIECIEŃ I MAJ 2021

Kalendarz imprez
TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE DODATKOWE
20 kwietnia Warsztaty ceramiczne MALUMIKOWE zajęcia dla przedszkolaków Pracownia zapewni nam wiele szablonów,  form, technik oraz narzędzi do malowania. Nie trzeba być Picassem, aby stworzyć coś niesamowitego.

Wszystkie arcydzieła zostaną wypalone i po tygodniu gotowe do zabrania ze sobą do domu. Ceramika Malumiki jest bezpieczna do picia, jedzenia oraz do mycia w zmywarce. Nie zaleca się jednak używania w mikrofalówce lub piekarniku.

Rozpoczęcie zajęć o godz. 9:00

22 kwietnia Dzień Ziemi Kształtowanie właściwych postaw związanych z ochroną środowiska wśród najmłodszych poprzez gry i zabawy tematyczne przygotowane przez nauczycielki w grupach.
30 kwietnia ZUMBA – zajęcia dla przedszkolaków „Zumba Kids” – zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorkę Panią Annę Łęgowską. Zumba Kids łączy elementy tańców latynoamerykańskich z elementami fitness.

Rozpoczęcie zajęć o godz. 9:00

 

4 maj

KOCHAM

POLSKĘ!

Zajęcia prowadzone przez nauczycieli w grupach. Kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych. Dowiemy się jak ważne dla naszego kraju są święta które odbywają się w maju:

2 maja- ŚWIĘTO FLAGI

3 maja- ŚWIĘTO

KONSTYTUCJI 3 MAJA

11 maj WIOSNA NA WSI

WYCIECZKA DO CHWALIMIERZA

Odpoczynek na świeżym powietrzu, z dala od codziennego zgiełku… Potrzebuje tego przecież każdy z nas, bez względu na wiek. A gdzie i kiedy najlepiej się wypoczywa? Oczywiście wiosną na wsi! Nie da się ukryć, że dzieciaki uwielbiają wchodzić w rolę… rolnika! Zasadzenie własnych roślin będzie nie tylko powodem do dumy, ale po prostu olbrzymią frajdą. A może ktoś ma ochotę nakarmić wiejskie zwierzęta? Jest ich tu bez liku, starczy dla każdego. W Chwalimierzu zapomnimy o nadmiarze technologii i przeżyjemy prawdziwie wiejską przygodę, podczas której dzieci doświadczą jak wygląda jeden dzień z życia na wsi!

Wyjazd z przedszkola:

godz. 8:00

Powrót: ok. godz. 12:00

Szczegółowy program:  https://tumi-tur.pl/chwalimierz-wiosna-na-wsi/#1573219747196-b76ce41b-a45e

 

14 maj DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI W tym dniu promujemy  walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Autorskie scenariusze zajęć prowadzone przez nauczycieli w grupach.
18 maj Wycieczka

do gospodarstwa agroturystycznego „KRUCZYNA”

w Pęgowie

Gospodarstwo położone w Pęgowie, w sąsiedztwie malowniczego lasu, należy do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.  Pobyt w gospodarstwie ma typową sielską atmosferę, urozmaiconą kontaktem ze zwierzętami, spacerem po lesie oraz warsztatami z rękodzieła.

8:30 – wyjazd z przedszkola

Ok 13:30 – planowany powrót do przedszkola

 

 

20 maj

ŚWIATOWY DZIEŃ PSZCZÓŁ 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Na naszej planecie żyje około 20 tys. gatunków dziko żyjących pszczół. To bardzo pracowite i pożyteczne stworzenia. Do wyprodukowania 1 kg miodu, pszczoły muszą przysiąść około 4 miliony razy (!) na kwiatach lub liściach. Dowiemy się jak mieszkają pszczoły? Jak powstaje miód? Jak możemy pomóc pszczołom? W tym dniu czeka nas dużo nauki i zabawy. Zajęcia przygotowane przez nauczycielki w grupach.
25 maj  

FESTIWAL

NAUKOWY

11 URODZINY TECHNOLUDKA

 

Wyjątkowe święto dla dzieci i wszystkich osób tworzących nasze wspaniałe przedszkole.

W tym roku harmonogram urodzin zapowiada się następująco:

 

9:30-11:00 – FESTIWAL NAUKOWY – W trakcie którego dzieci przeniosą się do świata kosmosu, świata robotyki oraz fauny i flory czemu będą towarzyszyć liczne eksperymenty naukowe.

 

12:30 – smakowity poczęstunek

 

13:00-13:30 – KOSMO-DISCO – zabawy przy muzyce

 

25 maj DZIEŃ MAMY

I TATY

Niespodzianka przygotowana przez przedszkolaków dla rodziców. Szczegóły  nauczyciele podadzą mailowo.
1 czerwiec DZIEŃ DZIECKA GRA TERENOWA „RYCERZE I KSIĘŻNICZKI”

W LESIE PRZY ZAMKU NA WODZIE W WOJNOWICACH

Gra terenowa pt. „Księżniczki i Rycerze” na terenie lasu przy zamku na wodzie w Wojnowicach.

W tym dniu bardzo prosimy aby każdy był przebrany za księżniczkę bądź rycerza to bardzo ważne! Czeka nas wspaniała zabawa.

Wyjazd z przedszkola: 9:00

Powrót do przedszkola: ok.12:30