KALENDARIUM NA GRUDZIEŃ 2020

Kalendarz imprez
TERMIN WYDARZENIE INFORMACJE DODATKOWE
do stycznia 2021 Akcja „Góra Grosza” Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Koordynator akcji na terenie przedszkola: Nikola Kikut

4grudnia Barbórka Zajęcia przeprowadzone przez nauczycieli w grupach mają przypomnieć dzieciom o ciężkiej i niebezpiecznej pracy ludzi pod ziemią. Poznamy legendy śląskie i bocheńskie, będziemy rysować węglem, zdobędziemy wiedzę na temat jego właściwości i pochodzenia. Poznamy strój górnika i specyfikę jego pracy.
7grudnia – SESJA –ŚWIĄTECZNA

 

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

 

 

Świąteczna sesja fotograficzna

Rozpoczęcie: godz.9:00 (zaczynamy od grupy Żabek)
Miejsce:
Zdjęcia ze scenki świątecznej – sala konferencyjna
Zdjęcie grupowe – w salach poszczególnych grup
Prosimy, aby tego dnia dzieci ubrane były na galowo.

Wizyta Mikołaja i Elfów w przedszkolu składa się z trzech części:

Cz. I – Choinkowe zdobienie – Elf Bombeczka nauczy dzieci jak zrobić wyjątkową ozdobę lub kartkę świąteczną.

Cz. II – Kraina Elfów – W odległej i mroźnej krainie mieszka bardzo dużo Elfów. Jest ich tyle ile gwiazd na niebie. Podczas zabaw z Elfami dzieci znajdą odpowiedź na wiele trudnych pytań: Jak podsłuchać dziecięce marzenia? Co zrobić z poplątaną wstążką? Jak przejść przez komin? Czy można rozdać prezenty na całym świecie tylko w jedną noc?

Cz. III – Egzamin z magii świąt – Czym jest magia świąt i z kim należy ją dzielić? Jeśli poprawnie odpowiecie na te dwa pytania z pewnością uda Wam się zdać egzamin i zostać pomocnikiem Świętego Mikołaja. W nagrodę każdy z Was będzie mógł szepnąć mu na ucho, czy naprawdę był w tym roku grzeczny ☺ (rozdawanie prezentów przez Św. Mikołaja)

Cała impreza trwa od godz. 14:00 – 15:30. Bardzo prosimy o odbieranie dzieci z przedszkola od godz. 15:30.

10grudnia Dzień Aniołka W tym dniu prosimy aby wszystkie dzieci przyszły ubrane na biało /złoto, kto może niech zaopatrzy się w skrzydełka ponieważ od samego rana dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego Leśnictwa będziemy wiązać piękne wstążki i kokardy na jodłowych gałązkach i jemiole. Wykonane stroiki pofruną razem z aniołkami do ich domów aby roztaczać zapach zbliżających się świąt.
16grudnia MAGICZNY TEATR MUZYCZNY – ZIMOWY SPEKTAKL INTERAKTYWNY „Świąteczny Dzwoneczek” Laura jest bardzo wesołą dziewczynką z główka pełną szalonych pomysłów. Pewnego zimowego dnia postanawia spełnić swoje największe marzenie: odnaleźć świąteczny dzwoneczek i uszczęśliwić swoją rodzinę. Jej podróż okazuje się niezwykłą przygodą pełną niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy na bajeczne spotkanie muzyczne z dużą ilością wspaniałej zabawy i radości. Będziemy tańczyć w deszczu serpentyn i konfetti, bawić się zimowymi balonami, łapać spadające płatki bajecznego śniegu i spróbujemy obudzić największego na ziemi śpiocha: kota Baltazara.

Miejsce: hol główny WPT (z zachowaniem środków ostrożności i dostosowaniem do obostrzeń)

Rozpoczęcie: godz.9:30

Zakończenie: godz. 11:00

18 i 21grudnia Kiermasz Bożonarodzeniowy Kiermasz Bożonarodzeniowy na którym będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci oraz płytę z kolędami zaśpiewanymi przez naszych przedszkolaków. Pieniądze zebrane na kiermaszu zostaną przekazane na zbiórkę charytatywną.

Zapraszamy od godziny 15.00 (hol główny WPT)